TOP-6.9.2-16-GY1-2018-00001 A helyi identitás és kohézió erősítése Győr városában

TOP-6.9.2-16-GY1-2018-00001 A helyi identitás és kohézió erősítése Győr városában

Projekt címe: A helyi identitás és kohézió erősítése Győr városában

Projekt azonosító: TOP-6.9.2-16-GY1-2018-00001

Kedvezményezett: Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata

Konzorciumi partner: Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér

Támogatás összege: 540 000 000 Ft

Projekt megvalósításának időszaka: 2018.12.01. – 2022.11.30.

Elvégzett tevékenység: projektmenedzsment

A projekt átfogó célja Győr Megyei Jogú Város közigazgatási területén kijelölt 11 célterületen a helyi közösségek identitásának, kohéziójának, Győr városához, illetve az adott városrészhez való kötődésének erősítése, a közösségi élet fellendítése, minőségi javítása, a közösségi szerepvállalás erősítése, valamint a városrészek élhetőbbé tétele, a népességmegtartó erejének növelése. A projekt részcélja Győr városában olyan közösségfejlesztési folyamatok kezdeményezése és megvalósítása, valamint a folyamatokat támogató szervezeti, technikai, módszertani és humánerőforrás fejlesztés, mely eredményeként fejlődik a közösség tagjainak egymás iránti felelősségtudata, könnyebben megoldhatóvá válnak a helyi közösségi konfliktusok, erősödnek a szükséges kompetenciák, az önkéntesség, a társadalmi aktivitás, a közösségi együttműködés, továbbá az intézményközi-, ágazatközi-, döntéshozó-, és civil együttműködések.

A projekt keretében megvalósításra kerülő közösségi felmérés és tervezés a közösség tagjainak részvételével, közösségi beszélgetésekkel, tervező műhelyekkel hozzájárul a Helyi cselekvési terv elkészítéséhez célterületenként, mely definiálja azokat a konkrét igényeket, elemeket, akciókat, célkitűzéseket, melyek a projekt megvalósítási szakaszát a 11 célterületen meghatározzák.

A projektben feltárásra kerül a közösségi tevékenységek története, valamint a Helyi cselekvési tervek kidolgozásával párhuzamosan, majd a tervek alapján megrendezésre kerülnek a közösségi akciók és események, közösségi folyamatok, helyi nyilvánossági és részvételi fórumok, melyek erősítik a közösségi kohéziót és hozzájárulnak az erősebb helyi kötődés kialakulásához. Ezúton nyílik lehetőség a helyi hagyományok feltárására, a közösségi eredmények bemutatására, helyismereti kiállítások szervezésére, a közösségek szomszédolására, a helyi történelem feltárására, valamint tanulókörök, népismereti táborok, művelődő közösségek szervezésére. A városban kijelölt 11 célterület mindegyikén biztosításra kerülnek információs pontok, ahol megbízható és naprakész információk állnak az érdeklődők rendelkezésére. Fontos tevékenység továbbá a projekt szakmai minőségének biztosítása szakmai minőségbiztosítási workshop keretében, megfelelő szakmai hátteret biztosítva a projekt megvalósításához.

GYTP
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.